czwartek, 26 maja 2011

Dzieci Orlika zagrają o Puchar Polski

Chłopcy z brzeskiego Orlika wygrali Ligę Wojewódzką Dzieci i awansowali do finału Pucharu Polski, który już w najbliższy piątek rozpocznie się w Pabianicach. W drugim wojewódzkim turnieju finałowym, który odbył się w Brzegu Orlik odniósł komplet trzech zwycięstw i zajął pierwsze miejsce.

Po pierwszym turnieju młodzi brzeżanie zajmowali pierwsze miejsce wspólnie z Olimpem Grodków, z którym zremisowali w Opolu. Mecz tych zespołów miał więc decydować o tym kto będzie reprezentował Opolszczyznę na szczeblu centralnym. Orlik pewnie wygrał ten mecz 29:15 i pokonując ponadto Gwardię Opole 18:9  Gwardię II Opole 38:5, po raz trzeci pod rząd awansował do finału Pucharu Polski z tej kategorii wiekowej. W dwóch poprzednich startach brzeżanie zajmowali czwarte miejsce w Polsce. drugie miejsce zajął Olimp Grodków, a kolejne pierwszy i drugi zespół opolskiej Gwardii.